Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Ahmet AKKUŞ CHP Nurhak Belediye Başkan Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nurhak İlçe Teşkilatı, 6 Ekim Pazar günü yerel seçimlerdeki belediye başkan adayını belirlemek için eğilim yoklaması yaptı.

Gerçekleştirilen eğilim yoklamasında  toplam 438 üye oy kullandı. Eğilim yoklamasında yarışan 6 aday adayının almış oldukları oyların dağılımı şu şekilde gerçekleşti:  Ahmet Akkuş 169 oy, Bilal Çelik 70, Aslan Palalı 70, Hüseyin Doğan 58, Yusuf Güneş 40, Celal Kaya ise 23 oy aldı.

Oylama işlemi bittikten sonra konuşma yapan CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, “Bugün burada demokratik bir ortamda seçim yaptık. Yapılan oylamadan ne sonuç çıkarsa çıksın adaylarımızın CHP için çalışacağına gönülden inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Muharrem Işık’tan sonra bir konuşma yapan CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, şunları söyledi:

“Bugün yaptığımız bu oylamayla parti içi demokrasiyi gerçekleştirdik. Bugün Nurhak’ta gerçekleştirdiğimiz eğilim yoklaması sonucunda sandıktan kim çıkarsa çıksın diğer aday adayı olan arkadaşlarımızın da partimizin kazanması için ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum.”nurhak-ahmet-akkus-CHP

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ise, “Birden fazla belediye başkan aday adayının olduğu bir yerde atamayla bu işi çözmenin demokrasiye uygun olmadığı düşüncesindeyim. Burada yapılan eğilim yoklamasında kazanan bir kişi değil, kazanan CHP olmalıdır. Çünkü Nurhak kendi adına yakışır bir şekilde gerçekleştirdiği bu seçimle 30 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerden de başarıyla çıkmalı” dedi.

Aldığı 169 oyla CHP Nurhak Belediye Başkan Adayı seçilen Av. Ahmet Akkuş, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

 

“2004’te aday olduğumda bir çocuktum ve beni sizler büyüttünüz. Ben CHP’nin içinde büyüdüm. Önümüzdeki yerel seçimlerde Nurhak halkı bana görev verirse, sizlerle birlikte Nurhak’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandırmak için mücadele edeceğim. Önümüzde yaklaşan bir yerel seçim var. Gerçekleşen eğilim yoklamasında Nurhak’ta demokrasi anlayışının, çağdaşlığın bir göstergesini bize yaşatan bütün aday adayı arkadaşlarıma ve İzmir’den, Erzincan’dan ve Kahramanmaraş’tan gelen sayın vekillerimize teşekkür ediyorum. Bizler birlik beraberlik içinde olursak Cumhuriyet Halk Partisi ilelebet yaşayacak ve CHP’nin sosyal demokrasinin bayrağı, Nurhak’ta dalgalanacak.”

BİLGİLER
tarafından 10 Ekim 2013 - 18:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 716 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: