Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Elbistan Fatih Öğrenci Yurtlarından Hayır Kermesi

Elbistan’ın önemli eğitim kurumlarından olan ve her yıl başarılı öğrenciler yetiştiren Fatih Öğrenci Yurdu, öğrencilere yardım amaçlı her yıl kermes düzenliyor.

Elbistan Fatih Öğrenci Yurtları tarafından fakir öğrenciler yararına düzenlenen kermeste, kutsal topraklardan getirilen ‘Leyla’ isimli deve boy gösterdi. Vatandaşlar ise, deveyle fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

Fatih Öğrenci Yurtları tarafından, Elbistan İtfaiye Müdürlüğü yanında bulunan boş alanda fakir öğrenciler yararına kermes açıldı. Kermes, 16 Mayıs 2013 günü Regaip Kandiline kadar açık kalacak.

Kermes, Fatih Öğrenci Yurtları Müdürü Şuayip Kaya ile Elbistan Kaymamı Metin Maytalman’ın  konuşmasıyla başladı.

Çok sayıda öğrenci yakını, iş adamı ve vatandaşların katıldığı kermesin açılışında Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, İlçe Müftüsü Abdüssamet Pat, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Gazeteci Mehmet Göçer, Fatih Öğrenci Yurtları Müdürü Şuayip Kaya kermesin açılış kurdelesini kesti.

Fakir öğrenciler yararına düzenlenen ve 10 gün sürecek kermese getirilen Leyla isimli deve ise, kermesin ilgi odağı oldu.

BİLGİLER
tarafından 07 Mayıs 2013 - 16:33 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 311 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: