Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Nurhak belediye başkanı mazbatasını aldı.

Nurhak’ta iki dönemdir yürüttüğü belediye başkanlığı görevine 30 Mart 2014 itibariyle tekrar seçilen Av. Ahmet Akkuş, mazbatasını alarak görevine resmen başladı. Mazbatasını alan Akkuş, “Bir anamın bir de Nurhak halkının hakkını ödeyemem dedi”
30 Mart 2014’te gerçekleştirilen ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı olarak girdiği yerel seçimleri kazanan Av. Ahmet Akkuş, Elbistan Adliyesi’ne gelerek mazbatasını aldı. Akkuş’u mazbata töreninde CHP Elbistan İlçe Başkanı Oruç Kömesöğütlü ile belediye meclis üyeleri de yalnız bırakmadı. İlçe Seçim Kurulu hakiminden mazbatasını alan Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş, yaptığı açıklamada, Nurhak’ın CHP açısından bir nazar boncuğu olduğunu söyledi. Yoğun bir çalışma döneminin kendilerini beklediğini kaydeden Başkan Akkuş, tüm Nurhaklılara teşekkür ettiği konuşmasında; “Öncelikle yoğun bir çalışma dönemi oldu. Bu süreçte bizlere destek veren gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, ilçe başkanlığımıza, yönetimimize ve Nurhak’taki bütün vatandaşlarımıza, gurbetçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Nurhak’ta seçimlerin barış ve huzur içerisinde gerçekleştirildiğini anlatan Başkan Akkuş, “Gerçekten Nurhak’ta bir barış ve huzur içerisinde bir seçim geçti. Bu da Nurhak’ın bir ayrıcalığı oldu. Bütün aday arkadaşlarımız sağduyuyu elden bırakmadılar. Diğer siyasi partilerden aday olan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Nurhak’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Kahramanmaraş’ta Nurhak ilçesi Cumhuriyet Halk Partisi açısından bir nazar boncuğu oldu. Eminim ki Nurhak, Kahramanmaraş’ın ilçeleri arasında bir incisi de olacaktır. Bu süreçten sonra Nurhak’ımızın yatırımlarında ve hizmetlerinde vatandaşımızın emrindeyiz. Yoğun bir çalışma bizim için yeni başladı. Bütün vatandaşlarımıza, oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

3.kez belediye başkanı seçilmesinin sevincini yaşadığını dile getiren Başkan Akkuş, “3.dönemimiz oldu. 2004’te 30 yaşında belediye başkanı seçilmiştim. Nurhak halkı bize 3.dönemi nasip etti. Ben hep şunu söyledim: Ben, bir anamın hakkını ödeyemem bir de Nurhak halkının hakkını ödeyemem. Onlara minnettarım” şeklinde konuştu.

3cder

BİLGİLER
tarafından 07 Nisan 2014 - 12:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 545 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: