Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Nurhak İlçesinde 29 Ekim Kutlamaları

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de Cumhuriyet Bayramı kutlandı. 28 Ekim Salı günü Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törenler, 29 Ekim Çarşamba günü Sayın Kaymakamımızın Makamında tebrikleri kabulü ile devam etmiş ve Nurhak İlkokulu bahçesinde düzenlenen geniş katılımlı Bayram Programı ile son bulmuştur. Törende öğrencilerin hazırladığı şiir, halk oyunları etkinliklerİ yer aldı. Beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olduğu halde; Sayın Kaymakamımız Osman DEMİR halkın ve öğrencilerin bayramını kutladıktan sonra günün anlam ve önemine dair yapmış olduğu 29 Ekim Konuşmasında:

“ Kıymetli mesai arkadaşlarım, saygıdeğer vatandaşlarım ve sevgili öğrenciler; hepinizi en samimi duygularımla selamlarım.

Şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümünü coşku ve gururla hep birlikte kutluyoruz.

Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşku ile tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

Cumhuriyet, Milli Egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan, iktidarın Millete ait olduğu bir rejim demektir. Türkiye’nin demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak kurum ve kurallarıyla işleyen bir demokrasi düzenine, güçlü bir ekonomiye ve “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesi temelinde aktif bir dış politikaya sahip olması, hiç şüphe yoktur ki, milletimizin en önemli kazanımlarıdır.

Bütün bir milletçe el birliği ve gönül birliği ile çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye Cumhuriyeti bugün, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir.

Unutmamalıyız ki biz, en zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek bugünlere gelmiş bir milletiz.

İnanıyorum ki, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz genç nesillerimizin omuzlarında daha da yükselecek ve ülkemiz kendi sorunlarını öz güven içinde çözerek Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacaktır.

Bu tarihi gün dolayısıyla, devletimizi kurup Cumhuriyetimizin ilanında emeği geçen herkesi rahmetle anıyor, vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Ayrıca; bu vatan için geçmişte olduğu gibi şimdide canlarını siper eden şehitlerimizi de rahmetle anıyor, tüm gazilerimize ve şehit ve gazi yakınlarına şükranlarımı sunuyorum.

Teşekkür ederim. “ dedi.

Tören sonunda ayrıca; Kompozisyon ve şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek eserleri okundu.

BİLGİLER
tarafından 02 Kasım 2014 - 23:46 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 613 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: