Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Nurhak’a Üniversite Geliyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu’nun aldığı karar ile Elbistan Meslek Yüksek Okulu (EMYO) bünyesinde açılan iki yeni bölüm Nurhak’ta eğitim verecek.

KSÜ Senatosu, Nurhak’ta müstakil olarak İpekyolu Meslek Yüksek Okulu adında bir okul açılması yönünde karar alırken, YÖK Genel Kurulu bu teklife onay vermemişti. KSÜ Senatosu, 20 Şubat 2014 tarihli ikinci teklifinde Elbistan Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılacak bazı bölümlerin Nurhak’ta eğitim vermesini değerlendirirken, bu karar YÖK tarafından onaylandı.

Yüksek Öğretim Kurulu, KSÜ Senatosu’nun teklifini inceledikten sonra, karar yazısında şu cümlelere yer verdi:

“Yükseköğretim kurumlarının meslek yüksekokulları bünyesinde programlar açılması ile mevcut programlara 2014-2015 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki teklifleri 20 Şubat 2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve 2547 Sayılı Kanunun 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri ile 3843 Sayılı Kanunun 4. maddesi uyarınca aşağıda adı geçen meslek yüksekokulları bünyesinde belirtilen programların açılması, yeni açılan programlar ile mevcut programlara karşılarında gösterilen sayıda öğrenci alınması uygun görülmüştür.”

Karar ile Elbistan Meslek Yüksek Okulu bünyesinde,
bölümleri açılırken, bu iki bölüm Nurhak’ta eğitim verecek. Her bölüme 30’ar olmak üzere toplam 60 öğrenci alınacak. Nurhak’taki bölümlerde okuyacak olan öğrencilerin bina ve yurt ihtiyaçlarının giderilmesi için önümüzdeki günlerde çalışma yapılacak.

YÖK’ün aynı kararı ile Afşin Meslek Yüksek Okulu bünyesinde ise, Kimya Teknolojisi bölümü açıldı. Bu bölüme ise 25 öğrenci alınacak.
nurhak üniversite

 

 

BİLGİLER
tarafından 28 Mart 2014 - 21:35 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 629 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: