Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Nurhakta bir dizi açılış

Sayın Valimiz Şükrü KOCATEPE, Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun DOĞAN, İl Emniyet Müdürü Metin AŞIK, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet ERKOÇ, Ziraat Bankası Bölge Müdürü ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Ziraat Bankası Nurhak Şubesinin açılışı gerçekleştirildi. Nurhaklı vatandaşlarımızın yıllardır özlemi olan banka şubesi düzenlenen törenle faaliyete geçerken katılım oldukça yüksekti.

……..İlçemize sabah saatlerinde teşrif eden Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet ilk olarak ilçemize bağlı Biçin Köyü, Çatalardıç Mezrası ve Umutlu Köyü'ne giderek KÖYDES kapsamında yapımı tamamlanan yeni yol çalışması ve Göksu Çayı Köprüsü ile diğer yatırımları yerinde incelediler. Sayın Valimiz Şükrü KOCATEPE burada köylü vatandaşlarımızla bir araya gelerek sorunlarını, taleplerini dinlerken bir süre sohbet ettiler. Vali KOCATEPE'yi köylerinde ve mezralarında coşkulu bir kalabalıkla karşılayan vatandaşlarımız mutluluğunu dile getirirken, ziyaretten dolayı teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

……..Köy programının ardından Nurhak Kaymakamlığı'nı ziyaret eden Sayın Valimize burada Kaymakam DAYANÇ tarafından ilçenin 2013 yılı faaliyet raporu sunumu yapıldı. DAYANÇ yapmış olduğu sunumda Nurhak İlçesine bu yıl Merkezi idare, İl Özel İdaresi, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Yerel İdareler ve Sosyal Yardımlar dahil 18.897.000,00 TL ödenek kullanıldığını, yatırımların her geçen yıl artarak devam ettiğini, desteklerinden dolayı Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve yatırımcı kuruluşlara ilçe adına teşekkür ettiklerini dile getirdi.

……..Bankanın açılışının ardından; yaz tatilinde faaliyete geçen Kaymakamlığımız Kitap Kafe Projesi ve SODES kapsamında yürütülen Gençler Geleceğimiz Projesi hakkında Kaymakam DAYANÇ tarafından Misakı Milli Konferans Salonu'nda davetlilere bilgilendirmede bulunulurken, müzik öğretmeni Taşkın Fırat SERİN tarafından, proje kapsamında alınan kuyruklu piyano ile küçük bir müzik dinletisi düzenlendi.

……..Son olarak düzenlenen törenle, Kaymakamlığımız SODES Projesi Kadın Toplum Merkezi 'nin açılışı gerçekleştirildi. Kaymakam DAYANÇ burada proje hakkında davetlilere bilgi verirken, atölyeler gezdirildi. Burada Sayın Milletvekilimiz ve Sayın Valimiz Kilim Keserek, üretilen el sanatları ve diğer sanatsal çalışmaları yerinde incelediler. Kadın Toplum Merkezi oturma salonunda kahve ikramı yapılırken, proje hakkında bir süre sohbet edildi. Davetliler projeyi çok beğenirken, kadınlara verilen değeri ortaya koyması anlamında da önemli bulduklarını ifade ettiler. Ayrıca DAYANÇ burada üretilen el sanatlarından Sayın Valimiz ve Milletvekilimiz başta olmak üzere davetlilere hediyeler sundu.

……..Nurhak Belediyesi ziyaretinin ardından Sayın Milletvekilimiz Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU, Sayın Valimiz Şükrü KOCATEPE ve beraberindeki heyet ilçeden ayrıldılar.

.

BİLGİLER
tarafından 10 Aralık 2013 - 18:14 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 485 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: