Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Tatlar kevser alabalık tesisleri


3 ilçeden müşteri ağırlıyor
Nurhak’ın Kullaltatlar Beldesi’nde alabalık üretme tesisi ve restoran işletmeciliği yapan Adil Gevrek, hafta sonları 3 ilçeden gelen müşterilerine hizmet verdiklerini söyledi.

            Nurhak’ın Kullaltatlar Beldesi’nde alabalık üretme tesisi ve restoran işletmeciliği yapan Adil Gevrek, hafta sonları 3 ilçeden gelen müşterilerine hizmet verdiklerini söyledi. Pazarcık, Gölbaşı ve Elbistan’dan gelen vatandaşlara hizmet sunulduğunu belirten Adil Gevrek, Kapıdere-Kumlu yolunun açılması ile işlerinin arttığını vurguladı.

            İşletmesinin bulunduğu yerin doğal güzelliğine müşterilerinin hayran kaldığını belirten Gevrek, şunları söyledi: 

“Yıllardır alabalık üretim işi ile uğraşıyordum. Doğal güzelliği olan Kullartatlar Pınarbaşı mevkiinde aynı zamanda, restoran olarak ta hizmete başladım. Önceleri sadece Elbistan’dan müşterilerimiz geliyordu. Ancak son zamanlarda, Pazarcık ve Gölbaşı’ndan da müşteri gelmeye başladı. Kapıdere-Kumlu yolunun açılması işlerimizi artırdı. Buraya gelen müşterilerimizin çoğu, Egene Çayı’nda ayaklarını kaç dakika tutar-tutmaz iddiasına giriyorlar.”

            Yıllık 12 ton alabalık ürettiğini belirten Adil Gevrek, Mercan Alabalığı yetiştirilmesi konusunda da şunları kaydetti:

“Yıllık 12 ton alabalık üretiyoruz. En çok yavru alabalık satışı yapıyoruz. Bu bölgedeki çaylarda bulunan kırmızı benekli Mercan Alabalığı’nın suni ortamda yetiştirilmesi konusunda çalışmalar yapıldı. Kahramanmaraş Üniversitesi’nden akademisyenler geldi. Ancak başarılı olunamadı.”

 

 


 

 

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

 Arşiv haber


BİLGİLER
tarafından 06 Mart 2013 - 23:04 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 792 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: